Europos Sąjungos literatūros premija (EUPL) skatina kylančius grožinės literatūros rašytojus iš Europos Sąjungos ir už jos ribų. Premija, įtraukdama 41 šalį, dalyvaujančią Europos Sąjungos programoje „Kūrybiška Europa“, per trejų metų ciklą pagerbia 41 išskirtinį naują literatūros talentą. Atkreipdama dėmesį į kūrybingumą ir didžiulį bei įvairų Europos šiuolaikinės grožinės literatūros turtą, EUPL siekia didinti literatūros sklaidą Europoje ir paskatinti didesnį domėjimąsi nenacionaliniais literatūros kūriniais. 2022 m. rinkimuose dalyvauja keturiolika autorių iš keturiolikos šalių.

2022 metų rinkimai yra ypatingi EUPL, įnešantys pakeitimų į premijos skyrimą: užuot apdovanojus po vieną laureatą kiekvienoje dalyvaujančioje šalyje, septynių narių Europos žiuri komisiją pirmą kartą apdovanos vieną bendrą šių metų nugalėtoją, kartu skiriant ir dar penkis specialias nominacijas.

EUPL 2022 nugalėtojas bus paskelbtas balandžio 21 d., Paryžiaus knygų mugės atidarymo ceremonijoje.

Tai kas yra tie geriausi kylantys grožinės literatūros rašytojai Europoje? Kviečiame susipažinti su pilnu nominantų sąrašu.