ePublisher

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2015

Koordinuojanti organizacija: VšĮ „Soros International House”, Lietuva
Pavadinimas: ePublisher (liet. „el.leidėjas”)
Partneriai: Município De Lousada (Portugalija), Turun Kansainväliset Kulttuurimarkkinat Yhdistys Ry (Suomija), Zwiazek Stowarzyszen Multikultura (Lenkija)
Finansavimas: 199 987,89 eurų
Kofinansavimas: 60 %
Trukmė: 2015-2017 m.
Kategorija: 1, mažos apimties

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.epublisher-platform.eu/lt

Apie projektą

Moderniojoje visuomenėje poezija prarado savo vertę. Leidėjai pastebi, kad poezija perkama prastai; jos nebėra geriausiai perkamų knygų sąrašuose. Tai neišvengiamai sumažino galimybių poeziją pristatyti viešai, o naujoji Europos poetų karta retai girdima. Sumažėjęs publikacijų skaičius besidomintiems poezija padarė neigiamą įtaką, nes sunku surasti šiuolaikinių poetų kūrybos. Taigi, skatinant inovatyvius poezijos profesionalų ir mėgėjų kūrybos leidimo būdus, padedant poetams pasiekti naujas ir platesnes auditorijas, didinant poezijos matomumą, projektu „el.leidėjas“ siekiama prisidėti prie auditorijos augimo.

Pagrindinės projekto veiklos:
1. Interneto svetainė – daugiakalbė tarptautinė profesionalų ir mėgėjų poetų / vertėjų platforma. Interneto svetainė bus sudaryta iš tokių sričių:
– Poezijos platforma – poetų / vertėjų komunikacijos įrankis kurti, versti eilėraščius ir apie juos diskutuoti.
– Poezijos rašymo žaidimai, kurie, naudojantis inovatyviais būdais kurti, padės padidinti susidomėjimą poezija.
– Poezijos biblioteka internete, kurioje bus prieinami vaizdo, garso ir parašyti eilėraščiai, pristatantys kiekvieną valstybę partnerę.
2. Nacionaliniai poezijos skatinimo renginiai, pavyzdžiui, vieši poezijos skaitymai, ekskursijos į vietines poezijos erdves, poezijos tekstų vaizdo projekcijos ant pastatų sienų.
3. Tarptautiniai poezijos festivaliai kiekvienoje šalyje partnerėje (interaktyvios kūrybos dirbtuvės, poezijos skaitymai ir t. t.).
4. Brošiūra, kurioje pristatomos projekto veiklos.
5. Dokumentiniai filmai apie poezijos festivalius.

Projekto rezultatai:
1. Poetai (profesionalai ar mėgėjai) bus įtraukti į poezijos kūrimą ir vertimą naudojantis elektroniniais įrankiais, taip pat dalyvaus poezijos skatinimo renginiuose.
2. Organizacijos, dirbančios susijusiose su poezija srityse, galės naudotis projekte sukurtais produktais.
3. Plačioji auditorija galės lengviau rasti poezijos, taip pat turės galimybę vystyti kūrybinio rašymo įgūdžius.

Apie projekto lyderį iš Lietuvos

Soros International House (SIH) – vienos seniausių ir didžiausių pasaulinės kalbų mokymo ir mokytojų kvalifikacijos tobulinimo centrų organizacijos International House, vienijančios daugiau nei 150 institucijų daugiau nei 50 pasaulio šalių, narys nuo 1993 metų. SIH savo organizacine struktūra bei mokymo turiniu atitinka aukščiausius reikalavimus, keliamus užsienio kalbų mokykloms: užsiėmimuose taikomi interaktyvūs ir naujausi mokymo metodai, modernūs vadovėliai, gausi dalomoji medžiaga, garso ir vaizdo įranga, multimedijos produktai. Dalyvaujame ir koordinuojame tarptautinius suaugusiųjų švietimo, senjorų ir migrantų mokymo, aktyvaus pilietiškumo skatinimo, inovatyvių mokymo metodikų kūrimo, mokytojų kvalifikacijos tobulinimo, kalbų mokymo projektus. SIH koordinuojami projektai ne kartą apdovanoti aukščiausiais įvertinimais, Europos kalbų ženklu (2012 m.), diplomais bei Europos Komisijos buvo išrinkti tarp geriausių suaugusiųjų švietimo ir kalbų mokymo projektų.