Europos džiazo tinklas EJN

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Europos tinklai
Metai: 2017

Europos džiazo tinklas „EJN – Europe Jazz Network – tai 1987 metais įkurta organizacija, kuri vienija Europos džiazo prodiuserius bei renginius, kurie orientuojasi į naujajį džiazą ir improvizacinę muziką. Europos džiazo tinklo tikslas – inicijuoti bei plėtoti kūrybinį dialogą tarp savo narių, tarptautinę partnerystę tarp įvairių muzikantų ir prodiuserių. Be to, atskiri tinklo nariai nuolat bendradarbiauja su savųjų šalių ir bendraeuropinėmis kultūrinėmis bei politinėmis institucijomis. Tinklas vienija 118 organizacijų iš 35-ių šalių.

Tinklą koordinuojanti organizacija – „EJN – Europe Jazz Network”, Prancūzija
Tinklą vienijančių organizacijų sąrašas: čia.
Oficialūs nariai iš Lietuvos – Vilniaus džiazo festivalis „Vilnius Jazz”Kauno džiazo festivalis „Kaunas Jazz”.

Vilniaus džiazo festivalis „Vilnius Jazz” – seniausias tarptautinis džiazo festivalis Lietuvoje, organizuojamas nuo 1987 metų. „Vilnius Jazz“ būdingas tam tikras radikalumas, ryški orientacija į naujoves. Greta džiazo ir laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjų festivalio stilistines ribas yra ne kartą praplėtę akademinės, etninės, roko, industrinės muzikos atstovai.

„Kaunas Jazz” – tarptautinis džiazo muzikos festivalis, kasmet vyksta nuo 1991 m., o koncertai organizuojami ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Šis festivalis, pasižymi džiazo muzikos stilių įvairove, pratęsia gilias lietuviškojo džiazo tradicijas. Festivalio tikslas – pristatyti patį geriausią pasaulinės džiazo muzikos produktą Kaunui ir Lietuvai.

Daugiau informacijos: www.europejazz.net