Flâneur – New urban narratives

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2015

Koordinuojanti organizacija: Procurarte associação Cultural e Social, Portugalija
Pavadinimas: Flâneur – New urban narratives (liet. „Dykinėtojas – nauji miesto naratyvai”)
Partneriai: Cap Magellan (Prancūzija); Derby Quad (Jungtinė Karalystė); Faculdade De Ciencias Sociais E Humanas Da Universidade Nova De Lisboa (Portugalija); Fundacja Edukacji Wizualnej (Lenkija); Instituto Universitario De Lisboa (Portugalija); Issp (Latvija); Lluèrnia, Associació Cultural (Ispanija); Next Level Projects (Jungtinė Karalystė); Onthemove (Italija); Ostv, Lda (Portugalija); Photo Ireland Festival Limited (Airija); Triennale Der Photographie Hamburg Gmbh (Vokietija)
Partneris iš Lietuvos: VšĮ „Šviesos raštas” (Kaunas Photo)
Finansavimas: 541 097 eurų
Kofinansavimas: 49,99 %
Trukmė: 2015-2016 m.
Kategorija: 2, didelės apimties

Daugiau informacijos apie projektą: http://flnr.org/

Apie projektą

Projekats „Flâneur – New urban narratives“ – tai Europos meno projektas, skatinantis fotografus nauju žvilgsniu pažvelgti į Europos miestų dinamiką ir jų geografinius bei socialinius kraštovaizdžius. Projekte bus tyrinėjama dykinėtojo idėja Europos kasdienybėje. Bus siekiama daugiau nei pakartoti klišes – ieškoti to, kas mieste nėra akivaizdu, kas yra po paviršiumi, kitokio būdo suvokti miesto erdvę ir jos savitumą. Esant skirtingiems kontekstams ir realijoms, darbai bus eksponuojami devyniuose miestuose, jais bus dokumentuojama kultūros įvairovė – esminis Europos miestų elementas, ir parodyta šios įvairovės įtaka bendram kultūros tapatumui. Šiuo projektu skatinamas daugiakultūris bendradarbiavimas ir visuomenės įsitraukimas, taip pat – literatūros ir fotografijos dialogas bei skirtingi žvilgsniai į tą pačią teritoriją. Projekte akcentuojama ir dialogo tarp skirtingų meno sričių svarba, taigi vizualiųjų menų atstovai dirbs su rašytojais kūrybinio bendradarbiavimo principu.

Sukurti projekte darbai bus pristatyti viešosiose miesto erdvėse. Taip bus susitelkta į sociokultūrinį projekto aspektą: tai bus identifikacijos erdvės, kuriose žmonės bendrauja tarpusavyje; miesto gyvumo ir bendruomenės kūrybinės išraiškos vietos. Šis projektas – tai festivalių ir kultūros programų tinklas, kuriuo bus inicijuojamas Europos kultūros tinklas. Šis tinklas bus sudarytas iš fotografijos festivalių, muziejų, universitetų ir organizacijų, skatinančių ir atliekančių tyrimus, dalyvaujančių projekte ir vykdančių veiksmus pagal šią programą. Projekte dalyvaus 14 partnerių, 10 Europos šalių. Projektas truks dvejus metus.

Per dvejų metų projekto laikotarpį bus suorganizuota, išleista ir sukurta:
12 parodų
1 konferencija
10 pokalbių / seminarų
30 rezidencijų menininkams
9 meistriškumo kursai
20 kūrybos dirbtuvių
1 menininkų darbų peržiūra
1 kūrybos stovykla
1 vasaros mokykla
9 „Dykinėtojo užrašai“
1 katalogas
1 žurnalo „Next level“ specialusis leidimas
1 dokumentinis filmas

Apie projekto partnerį iš Lietuvos

Viešoji įstaiga „Šviesos raštas“– pelno nesiekianti institucija, populiarinanti fotografijos meną, savo veiklą pradėjo 2003 m. Nuo 2004 m. jos pagrindiniu kasmetiniu projektu tapo festivalis KAUNAS PHOTO, o šalia jo, ar po jo „skėčiu“ – edukaciniai projektai, menininkų konsultavimas, leidyba ir fotografijos paslaugų teikimas. KAUNAS PHOTO festivalis – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetinis ir svarbiausias fotografijos renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Pasauliniame fotografijos meno kontekste, KAUNAS PHOTO žinomas kaip kylančių talentų ir premjerų festivalis, platforma šiuolaikinės fotografinės kūrybos dialogui tarp Šiaurės ir Pietų, Rytų ir Vakarų. Be gausybės festivalio kuruojamų parodų, jis taip pat užsiima fotografijos knygų leidyba, organizuoja menininkų paskaitas, fotografijų projekcijų naktis, gyvąsias portfolio peržiūras, kasmet renka KAUNAS PHOTO STAR laimėtoją, taip pat vykdo nuotolines portfolio peržiūras savo internetinėje platformoje folioPORT.org.