Give Music A Future

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2016

Koordinuojanti organizacija: European Union of Music Competitions for Youth, Vokietija
Pavadinimas: Give Music A Future (liet. „Suteik muzikai ateitį”)
Partneriai: Ecole de musique de l’Union Grand-Duc Adolphe (Liuksemburgas); Juventudes Musicales de España (Ispanija); Ozel BT Muzikve Tiyatro Kurs merkezi (Turkija); Stichting Nederlandse Vioolconcoursen (Nyderlandai); The Flying Gorillas (Jungtinė Karalystė)
Partneriai iš Lietuvos:VšĮ „Natų knygynas”, Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas
Finansavimas: 200 000 eurų
Kofinansavimas: 59,98 %
Kategorija: 1, mažos apimties

Daugiau informacijos apie projektą: https://emcy.org/projects/give-music-future/ 

Apie projektą

Projektas „Give Music A Future” siekia populiarinti Europos jaunuosius muzikantus ir stiprinti jaunimo muzikos konkursus. Taip pat projektu siekiama plėsti akademinės muzikos auditoriją, rasti nišų, kuriose muzika galėtų atsiskleisti kaip komunikacijos priemonė, vienijanti skirtingų tautybių, profesijų ar socialinių grupių žmones. „Give Music A Future” pristatys naujas strategijas, kaip jaunimo muzikiniai konkursai gali prisidėti prie auditorijos plėtros ir didinti jaunų Europos muzikantų gabėjimus bendrauti su jau egzistuojančiomis auditorijomis bei atrasti naujas. Tikslinė šio projekto auditorija – vaikai, šeimos, jaunimas iki 30 metų, kadangi dalyvaujantis jaunieji muzikantai, esantys panašaus amžiaus, yra puikūs auditorijos formuotojai. Projekte dalyvauja 8 partneriai iš 7 Europos valstybių.

Projektas numatytus tikslus sieks įgyvendinti per įvairias veiklas: tarptautines kūrybines dirbtuves ir interaktyvius pasirodymus komunikacijos su auditorija tema; specialias sesijas su jaunaisiais pabėgėliais, imigrantais; muzikinį teatrą šeimoms; internetinį smuikų konkursą, įtraukiant bet kokią muziką, išskyrus klasikinį repertuarą; tarpdisciplininio meno koncertus su profesionaliais orkestrais ir tarptautines šiuolaikinių kompozicijų premjeras.

Visos veiklos bus įgyvendintos jaunųjų muzikantų, kurie bus atrinkti ir apdovanoti partnerių konkursuose. Kiekviena veikla bus sistemingai vertinama ir tai bus pagrindas ilgalaikei projekto strategijai: perduodamos auditorijos plėtros gairės jaunimo muzikos konkursuose. Siekiant kuo efektyvesnio informavimo apie projektą, partneriai bendradarbiaus su nacionaliniais radijo transliuotojais bei Europos transliuotojų sąjunga (angl. „European Broadcasting Union”).

Apie projekto partnerius iš Lietuvos

VšĮ „Natų knygynas” – vienintelis specializuotas natų knygynas, didžiausių pasaulio natų leidėjų oficialus atstovas Lietuvoje. Atsižvelgdamas į Lietuvos natų ir muzikinės literatūros rinkos ypatumus, Natų knygynas yra užmezgęs glaudžius ryšius su Rytų Europos bei Rusijos natų leidėjais. Atstovaudami Edidion Musica Budapest bei Polskie Wydawnictwo Muzyczne, turime galimybę pasiūlyti gausybę kokybiškų natų, prienamų kiekvieno muzikos mylėtojo kišenei. Ypatingas dėmesys knygyne skiriamas Lietuvoje leidžiamoms natoms. Tai bene vienintelė vieta, kur galima įsigyti M. K. Čiurlionio simfoninių kūrinių partitūras, daugelio kitų Lietuvos kompozitorių kūrinius, metodinę literatūrą ir muzikos vadovėlius. Nauja Natų knygyno veiklos kryptis – Lietuvos kompozitorių kūrybos pristatymas bei jų interesų atstovavimas garsiausiose pasaulio natų leidyklose.

Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas Lietuvoje veikia daugiau kaip dvidešimt metų. Fondas puoselėja lietuvių muzikos klasiko Balio Dvariono palikimą bei skatina jaunimo meninę saviraišką ir kultūrinę veiklą. Fondo veiklos rėmėjais yra ir žymūs pasaulio muzikai Vladimir Ashkenazy, David Geringas, šviesios atminties talentai Yehudi Menuhin, Mstislav Rostropovič, Lazar Berman. Keletas pagrindinių Balio Dvariono labdaros ir paramos fondo veiklos krypčių: Tarptautinis jaunųjų talentų seminaras „Gintarinė svetainė“ Palangoje, Nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas, Jaunųjų talentų koncertai Lietuvoje ir užsienyje.