Magic Carpets

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Europos platformos
Metai: 2017

Koordinuojanti organizacija: VšĮ „Kauno bienalė” Lietuva
Projekto pavadinimas: Magic Carpets (liet. „Stebuklingi kilimai”)

Platformos nariai: Latitudo Srl & Qwatz platform for contemporary art (Italija); Industrial Art (Lenkija); New Theatre Institute of Latvia (Latvija); Prague Biennale (Čekijos Respublika); META Cultural Foundation: The Biennial of Young Artists (Rumunija); EVA International: Ireland’s Biennial Festival of Contemporary Art (Airija); Centre of Contemporary Art-Tbilisi: Tbilisi Triennial (Gruzija); KUNSTrePUBLIC e.V. (Vokietija); Ideias Emergentes: CONTEXTILE biennial (Portugalija); LAB852 (Kroatija); Folkestone Fringe / Folkestone (Jungtinė Karalystė); Novo kulturno naselje (Serbija).
Finansavimas: 500 000 eurų
Kofinansavimas: 80 %

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.bienale.lt/2015/magic-carpets/

Apie projektą

MAGIC CARPETS yra Kauno bienalės inicijuotas ir partnerių organizacijų iš daugiau nei 12 Europos šalių remiamas keturmetis projektas (2017-2020), kurio metu partnerės organizacijos išsiųs ir priims kylančius Europos menininkus, užtikrins jiems kūrybos ir sklaidos sąlygas. Atvykę į nežinomą ar menkai pažįstamą jiems miestą jauni kūrėjai tyrinės jį kartu su vietos menininkais ir bendruomenėmis, gilindamiesi į miesto istoriją, legendas, mitus, prietarus, šiandienines realijas ir kurs naujus kūrinius viešoms miesto erdvėms.

Apie projekto lyderį

KAUNO BIENALĖ – didžiausias, ilgiausiai trunkantis, daugiausiai lankytojų pritraukiantis šiuolaikinio meno festivalis Lietuvoje, siekianti tapti analitiniu šiuolaikinės kultūros centru Europoje, kuria situacijas kūrybiniam bendradarbiavimui ir nuolat keičiasi. Kauno bienalė yra konceptuali platforma ir reali galimybė menininkų debiutams ir novatoriškų idėjų įgyvendinimui, žiūrovų ir menininkų bendradarbiavimui, bendruomeniškumo per kūrybines veiklas skatinimui, tarpdisciplininėms meno ir mokslo praktikoms, tarptautinėms ir tarpkontinentinėms partnerystėms ir diskursyvios kultūros kūrimui.