Neformalus Europos teatrų susitikimas „IETM – Informal European Theatre Meeting”

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Europos tinklai
Metai: 2017

Neformalus Europos teatrų susitikimas „IETM – Informal European Theatre Meeting
„IETM – Informal European Theatre Meeting” – tai 1981 metais Italijoje įkurtas tarptautinis scenos menų tinklas, vienijantis festivalius, privačias kompanijas, teatrus, tyrimų centrus, prodiuserius, universtitetus bei institucijas. Šio tinklo istorija prasidėjo nuo nedidelės grupės europiečių prodiuserių poreikio periodiškai matytis, o dabar jo veikloje dalyvauja įtakingiausi šios sferos veikėjai iš visų žemynų. Tinklą vienija daugiau nei 500 narių iš daugiau nei 50 valstybių.

Tinklą koordinuojanti organizacija – „IETM”, Belgija
Tinklą vienijančių organizacijų sąrašas: čia.
Oficialūs nariai iš Lietuvos – Menų spaustuvėVilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“Užupio dramos teatras.

Menų spaustuvė – tai šiuolaikinių scenos menų centras, ne pelno siekianti organizacija, atvira visiems kūrybingiems žmonėms ir norintiems jais tapti. Menų spaustuvė siekia ugdyti kūrybingą visuomenę, naujinti Lietuvos kultūrą ir Lietuvą per kultūrą. Menų spaustuvė įkurta 2002 m.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ – 2004 metais pradėtas rengti teatro festivalis, kuris kasmet supažindina Lietuvos žiūrovus su Europos ir pasaulio teatro grandais bei naujovėmis. Festivalis pristato į iššūkius reaguojantį ir iššūkius metantį šiuolaikinį Europos ir pasaulio teatrą, siekia iškelti įvairių kultūros institucijų, kultūros ir verslo partnerystę kaip vertybę. Festivalio rengėjai laikosi devizo: nauja realybė – naujas teatras – kokiai auditorijai? Festivalis nesiekia prisirišti prie vienos kartos kūrėjų, konkrečios estetikos ar žanrinių ribų.

Užupio dramos teatras – netradicinis, jaunatviškas dramos teatras Vilniuje, pasižymintis tuo, kad suteikia galimybę visuomenei susipažinti su dar neatskleistais įvairių kartų Lietuvos teatro talentais. Režisieriai pristato įvairių formų ir dramos žanro darbus. Šis teatras sukuria galimybę nepriklausomiems režisieriams įgyvendinti savo kūrybinius užmojus.

Daugiau informacijos: www.ietm.org