Our Little Library: Let’s meet children’s authors and illustrators

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2017

Koordinuojanti organizacija: KUD Sodobnost International, Slovėnija
Pavadinimas: Our Little Library: Let’s meet children’s authors and illustrators (liet. „Mūsų mažoji biblioteka: susipažinkime su vaikų autoriais ir iliustratoriais“)
Partneriai: Agencja Edytorska Ezop s.c. Elzbieta i Mariola (Lenkija), Liels un mazs (Latvija), OÜ Päike ja Pilv (Estija), Ibis grafika doo (Vengrija)
Partneris iš Lietuvos: UAB „Nieko rimto”
Finansavimas: 200 000,00 eurų
Kofinansavimas: 59,79 %
Trukmė : 2017-2019 m.
Kategorija: 1, mažos apimties

Daugiau informacijos apie projektą: http://ced-slovenia.eu

Apie projektą

Projektu „Our Little Library: Let’s meet children’s authors and illustrators” siekiama pristatyti 21-ą Europos vaikų autorių ir iliustruotoją, puikiai žinomus savose šalyse, bet nebūtinai kitose Europos valstybėse. Projekte dalyvaujančios leidyklos susiduria su sunkumais populiarinant jų geriausius autorius ir iliustruotojus tarptautinėje rinkoje, todėl bus siekiama sukurti ir taikyti inovatyvias strategijas naujų auditorijų atradimui.

Įvairiais renginiais šešiose projekte dalyvaujančiose šalyse tikimasi pašalinti šiuo metu egzistuojančias ribas tarp jaunų skaitytojų ir autorių. Viena iš sklaidos ir informacijos strategijų – tai autorių ir iliustruotojų 15-os mėnesių turas po partnerių šalis, kurio metu pagrindinis iniciatyvos dėmesys bus skirtas šiandienos kartoms artimų skaitmeninių technologijų naudojimas. Bus kuriamas tiesioginis ir netiesioginis ryšys su jaunaisiais skaitytojais ir siekiama pakeisti knygų skaitymą į intensyvų ir įsimintiną renginį. Taip pat bus organizuojamas trijų dienų seminaras Liublijanoje, kuriame dalyvaus leidėjai iš Slovakijos, Bulgarijos, Ispanijos, Rumunijos ir šešių projekto partnerių šalių. Renginys bus skirtas aptarti šiandienos leidybos industrijos problemas.

Apie projekto partnerį iš Lietuvos

UAB „Nieko rimto” – leidykla, įkurta 2001 m. Tai viena pagrindinių vaikų ir paauglių literatūros leidyklų Lietuvoje. Taip pat leidžia kompaktines plokšteles, atvirutes, aksesuarus bei kanceliarines priemones. Leidyklos išleistos knygos pelnė daugelį geriausių ir gražiausių metų knygų apdovanojimų, įsteigtų IBBY organizacijos Lietuvos skyriaus. Su leidykla bendradarbiauja įžymūs vaikų kūrybos autoriai: Kęstutis Kasparavičius, Violeta Palčinskaitė, Selemonas Paltanavičius, Ramutė Skučaitė, Sigutė Ach, Neringa Vaitkutė ir kiti.