Our little library

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2014

Koordinuojanti organizacija: KUD Sodobnost International, Slovėnija
Pavadinimas: Our little library (liet. „Mūsų mažoji biblioteka”)
Partneriai: Agencja Edytorska Ezop s.c. Elzbieta i Mariola (Lenkija)
Partneris iš Lietuvos: UAB „Nieko rimto”
Finansavimas: 200 000 eurų
Kofinansavimas: 60 %
Kategorija: 1, mažos apimties

Projekto rezultatai: https://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/

Apie projektą

Projektu „Mūsų mažoji biblioteka“ siekiama populiarinti skaitymo kultūrą ir tuos Europos vaikų literatūros autorius bei iliustruotojus, kurie puikiai pažįstami jų šalies skaitytojams, bet mažai žinomi kitose Europos šalyse.

Slovėnijos leidykla „KUD Sodobnost International“, Lenkijos leidykla „Ezop“ ir Lietuvos leidykla „Nieko rimto“ susiduria su įvairiais sunkumais, bandydamos pristatyti savo geriausių autorių ir iliustruotojų darbus platesnei Europos rinkai. Todėl, norint vykdyti kuo platesnę nacionalinės vaikų literatūros sklaidą užsienyje, bus pasitelktas Slovėnijoje pastaruosius šešerius metus itin sėkmingai taikytas modelis.

Šiame projekte siekiama išradingai ir įdomiai skatinti skaitymą tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Kiekviena leidykla pristatys po dvi geriausias savo išleistas knygas vaikams. Šešios knygos, kuriose bus pristatoma iš viso dešimt autorių (rašytojų ir iliustruotojų), numatomos išleisti slovėnų, lietuvių ir lenkų kalbomis. Atrinktus autorių darbus planuojama įtraukti ir į „Užduočių knygą“, kuri taip pat bus išleista minėtomis trimis kalbomis. „Užduočių knyga“ (bus platinama nemokamai) yra svarbiausia priemonė, padėsianti sudominti platesnį skaitytojų ratą ir paskatinti mokyklinio amžiaus vaikus skaityti kokybiškas knygas bei daugiau sužinoti apie kitas Europos šalis ir jų kultūras. Prie projekto prisidės ir VšĮ „Menų valtys“, kuri dešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekose organizuos kūrybines dirbtuves šių knygų tematika.

Kiekviena projekte dalyvaujanti leidykla, užsiimdama įvairia kūrybine ir reklamine veikla, skleis žinią apie projektą.
– Leidykla „Ezop“ bendradarbiaus su teatru „Lalka“;
– leidykla „Nieko rimto“ projekto pristatymą užsienio svečiams ir savam skaitytojui surengs Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje;
– judančioje iliustruotų lagaminų parodoje bus pristatomi iliustruotojai, vyksiantys į visas tris projekto šalis;
– trijų dienų tarptautiniame seminare Liublianoje bus aptariamos šiuolaikinės leidybos industrijos problemos ir ieškoma naujų bendradarbiavimo galimybių. Taip pat įvyks susitikimas su iliustruotojais, rašytojais ir leidėjais iš Vengrijos, Estijos, Kroatijos, Turkijos bei trimis projekto šalimis partnerėmis.

Apie projekto partnerį iš Lietuvos

UAB „Nieko rimto” – leidykla, įkurta 2001 m. Tai viena pagrindinių vaikų ir paauglių literatūros leidyklų Lietuvoje. Taip pat leidžia kompaktines plokšteles, atvirutes, aksesuarus bei kanceliarines priemones. Leidyklos išleistos knygos pelnė daugelį geriausių ir gražiausių metų knygų apdovanojimų, įsteigtų IBBY organizacijos Lietuvos skyriaus. Su leidykla bendradarbiauja įžymūs vaikų kūrybos autoriai: Kęstutis Kasparavičius, Violeta Palčinskaitė, Selemonas Paltanavičius, Ramutė Skučaitė, Sigutė Ach, Neringa Vaitkutė ir kiti.