REJuvenate European Design

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2016

Koordinuojanti organizacija: ACTIONDOG, Jungtinė Karalystė
Pavadinimas: REJuvenate European Design (liet. „Pagyvinti Europos dizainą”)
Partneriai: Asociacion De Investigacion De La Industria Del Juguete, Conexas Y Afines (Ispanija); Univerzita Tomase Bati Ve Zline (Čekija)
Partneris iš Lietuvos: Dizaino inovacijų centras – Vilniaus dailės akademija
Finansavimas: 167 439, 73eurų
Kofinansavimas: 58,57 %
Trukmė: 2015 – 2017
Kategorija: 1, mažos apimties

Daugiau informacijos apie projektą: http://reedproject.eu/

Projektu „REJuvenate European Design” siekiama sukurti ES platformą, pristatančią jaunuosius aplinkai nežalingų produktų dizainerius. Ši platforma paskatins naują jaunų užsienio dizainerių, dirbančių su novatorišku uždaro ciklo ekonomikos dizainu, bangą. Projekto metu sukurta Europos platforma suteiks galimybę jauniems dizaineriams pradėti karjerą, tapti matomais ir skatins jų kūrybiškumą ir verslumą, kartu – naujų verslo modelių taikymą ir rinkos plėtrą. Projekto veiklomis siekiama garsinti naujosios kartos produktų dizainerius, kurie atsižvelgia į gamtos išteklių limitą ir ieško atsakingų būdų mažinti atliekas ir panaudoti jas tolesniam vartojimui. Projekte dalyvaujantys studentai, bendradarbiaujant su viešbučiais, iš išmetamų, tačiau perdirbimui tinkamų atliekų, kurs naujus produktus pakartotiniam vartojimui. Šiuo projektu dizaineriai raginami kurti ekologiškus produktus ir padėti viešbučiams įgyvendinti uždaro ciklo verslo modelį. Tai reiškia, kad kaip įmanoma daugiau atliekų būtų perdirbta, sukuriant kokybiškus, pridėtinę vertę turinčius produktus, kuriuos viešbučiai galėtų ir vėl vartoti. Įgyvendinant projektą kiekvienoje prie jo prisijungusioje šalyje bus atrinkta maždaug apie 20 pirmo ir antro kurso dizaino specialybės studentų, kurie per 3-6 mėnesius iš savo šalyje veikiančių viešbučių surinktų atliekų sukurs įvairius funkcionalius dizaino objektus. Šie jaunųjų dizainerių kūriniai bus eksponuojami skirtingose Europos parodose.

Apie projekto partnerį iš Lietuvos

Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras (toliau – DIC) yra akademijos padalinys, įkurtas 2007 m. DIC bendradarbiauja su verslo ir mokslo atstovais, organizuoja kūrybines pratybas, parodas, konferencijas, seminarus ir konkursus, praktinius studentų, mokslininkų ir tyrėjų mokymus „Dizaino laboratorijoje“ ir užsiima informacijos apie dizainą rinkimu ir sklaida.