The Faces Behind the Nose – Promoting Hospital Clowning as a Recognized Genre of Performing Arts

Programa: Kūrybiška Europa. Kultūra 2014 – 2020
Kryptis: Bendradarbiavimo projektai
Metai: 2014

Koordinuojanti organizacija: ROTE NASEN Clowndoctors International – Gemeinnützige Privatstiftung, Austrija
Pavadinimas: The Faces Behind the Nose – Promoting Hospital Clowning as a Recognized Genre of Performing Arts (liet. „Už raudonos nosies slypintys veidai“)
Partneriai: Cerveny Nos Clowndoctors (Slovakija), Crveni Nosevi – Klaunovi doktori, udruga za podrsku ljudima koji su bolesni i pate pomocu humora i zivotne radosti (Kroatija), European Federation of Hospital Clown Organizations (Belgija), Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány (Vengrija), Rdeci Noski – Clowndoctors, Drustvo Za Pospesevanje Veselja Do Zivljenja Za Bolne In Trpece Ljudi (Slovėnija), Rote Nasen Deutschland e.V. (Vokietija), Verein Rote Nasen Clowndoctors (Austrija), Zdravotní klaun, o.p.s (Čekija)
Partneris iš Lietuvos: Asociacija „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“
Finansavimas: 536 368,25 eurų
Kofinansavimas: 50,00 %
Kategorija: 2, didelės apimties

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.rednoses.eu

Apie projektą

Projektu „Už raudonos nosies slypintys veidai“ Europos ir kitose šalyse bus siekiama gilinti supratimą apie gydytojų klounų darbo naudą socialinėje ir sveikatos apsaugos srityse. Projektu akcentuojamas aktorių profesinis paruošimas, jų mainai ir meninė pasirodymų kokybė, skatinama aktorių pasirodymų įvairovė ir sudaromos sąlygos jų karjeros galimybėms. Pasinaudojus sukaupta praktine patirtimi norima atrasti naujų būdų, kaip pasiekti platesnes auditorijas (auditorijas kitose geografinėse vietovėse ir / arba kitų kultūrų ar socialinių grupių atstovus).

Gydytojų klounų tikslas – stiprinti ir vystyti klounadą ligoninėse (hospital clowning) kaip savarankišką scenos meno žanrą. Didinti visuomenės supratimą apie teigiamą scenos menų poveikį socialinėje ir sveiktos apsaugos srityse. Gydytojai klounai suaktualina socialinį scenos menų aspektą, ne tik pralinksmindami sergančiuosius, bet pasirodymą paversdami terapine ir reabilitacine patirtimi. Jie suteikia sergantiesiems labai reikalingą psichosocialinę paramą; taip stiprinamos pažeidžiamos žmonių grupės ir efektyviau kovojama su stereotipais apie neįgaliuosius. Nestokojančiais humoro, interaktyvaus žaidimo ir socialinio / edukacinio teatro elementų pasirodymais, gydytojai klounai svariai prisideda prie sveikatos priežiūros įstaigų aplinkos gerinimo.

Projektą koordinuoja tarptautinė organizacija „RED NOSES Clowndoctors International“ (Austrija), kurią sudaro ne pelno siekiančios „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ organizacijos devyniose Europos šalyse (Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Kroatijoje, Vengrijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Slovėnijoje ir Slovakijoje) ir Europos ligoninių klounų organizacijų federacija (Belgija). Į projekto veiklas planuojama įtraukti daugiau nei 300 aktorių iš devynių ES valstybių narių ir pacientų iš ne ES šalių. Šiuo daugiakalbiu ir įvairialypiu projektu skatinamas kultūrų dialogas, ugdomi socialiniai saitai, skatinamas menininkų mokymasis ir mobilumas, kuriamos naujos meninės programos pažeidžiamoms socialinėms grupėms, geografiškai plečiama gydytojų klounų veikla.

Viso projekto tikslinės grupės:
– Apie 300 scenos menų kūrėjų iš 9 ES šalių;
– daugiau nei 4300 pacientų Europos ligoninėse ir kitose socialinės rūpybos įstaigose;
– kitos pažeidžiamos grupės: senjorai, žmonės su negalia, pabėgėliai ir pan.;
– pacientų šeimo;
– medicinos personalas.

Apie projekto partnerį iš Lietuvos

RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai – tai Lietuvoje gydytojus klounus vienijanti organizacija, kurios tikslas – lankyti sergančius vaikus ligoninėse ir dovanoti jiems šypsenas, padedančias sveikti. Vienas svarbiausių projekto aspektų – tarptautiniai menininkų patirties mainai. Projekto rėmuose planuojamos lietuvių klounų kelionės į kitas partneres organizacijas, kur gydytojai klounai galės dalyvauti kitų šalių rengiamuose seminaruose, stebėti kolegų darbą ligoninėse. Numatomos šalys partnerės Vokietija, Austrija, Kroatija, Čekija, Slovakija.
Asociacijos koordinuojamos veiklos:
– gydytojų klounų profesinis parengimas;
– naujų meninių formų pažeidžiamoms grupėms kūrimas (Keliaujantis klounų orkestras).