Bendradarbiavimo projektai

Bendradarbiavimo projektai

2020 METŲ REZULTATAI

Pagal kvietimą nr. EACEA 32/2019, (paraiškų terminas buvo 2019-11-27) iš viso buvo pateikta 391 paraiška: 321 mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai ir 70 didesnio masto kategorijai. Lyginant su praėjusiais metais, vertinimui pateikta 7 proc. daugiau paraiškų. Finansuota iš viso 106 paraiškos. Abiejų kategorijų projektams skirta kiek daugiau nei 47 mln. eurų.
Ypatingai džiugi žinia – lietuvių organizacijos dalyvauja net 18-oje projektuose partnerio teisėmis!
Tokio Lietuvos aktyvumo dar nėra buvę per pastaruosius šešerius programos vykdymo metus.
Po pertraukos vėl turime ir 1 organizaciją-lyderę – „Kaunas2022“.
Bendrai daugiausiai finansavimo gaus Italija, Prancūzija, Vokietija, Belgija ir Ispanija.
Finansuotų didesnio masto bendradarbiavimo projektų sąraše – 20 projektų už 29,8 mln. Eur. Šios kategorijos finansavimą gavusiuose projektuose partnerio teisėmis dalyvauja:
LMTA (projekte „ECMA PRO – international career development and socially engaged outreach in chamber music“)’
– VšĮ „Menų fabrikas“ (2 projektuose: „EUROPAVOX“ ir „People Power Partnership“);
– Asociacija „Raudonos nosys gydytojai klounai“ (projekte „Clowning Connects Us – ClowNexus“);
– Alytaus miesto teatras (projekte „People Power Partnership“);
– Lietuvos leidėjų asociacija (projekte „Aldus Up – Building Bridges in the Book World“);
– Lietuvos šokio informacijos centras (projekte „The Sphere“).

Mažesnio bendradarbiavimo projektams skirta iš viso daugiau nei 17,3 mln. eurų, finansuoti 93 projektai.
Po pertraukos šioje kategorijoje turime lyderį – „Kaunas2022“ su projektu „Modernism for the Future 360/365“.
Didžiuojamės ir sveikiname! Kaunas2022
Šios kategorijos finansavimą gavusiuose projektuose partnerio teisėmis dalyvauja:
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (projektas „Artist Run Network Europe“);
– Lietuvos leidėjų asociacija (vertimų rinkos duomenų bazė ir tinklas)
– Kaunas2022 (projektas „Flowing Connections“);
– Vilniaus teatras „Lėlė“ (šiuolaikinio lėlių teatro kritikų platforma);
– Nacionalinis dailės muziejus (projekte „From Complicated Past Towards Shared Future“);
– „Rupertas” (projektas „Who cares?“);
– VšĮ „Natų knygynas“ (projekte „B.R.A.N.D. NEW“);
– Kauno miesto savivaldybės V. Kudirkos viešoji Biblioteka (projekte „Libraries of emotions© (LOE)“);
– Lietuvos dailininkų sąjunga (projekte „Common Ground“);
– VšĮ „Kintai arts“ (projekte „MArteLive“).

Didžiausios sėkmės projektų vykdytojams!

Daugiau informacijos apie kvietimo rezultatus ir projektų trumpus aprašymus galite rasti šiuose dokumentuose:

2019 METŲ REZULTATAI

Pagal kvietimą nr. EACEA 34/2018 paraiškų terminas buvo 2018-12-11). Iš viso buvo pateiktos 364 paraiškos: 300 mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai ir 64 didesnio masto kategorijai. Finansuota iš viso 106 paraiškos. Abiejų kategorijų projektams skirta kiek daugiau nei 44,5 mln. eurų. Lietuvių organizacijos dalyvauja 4-iuose projektuose partnerio teisėmis.

Finansuotų didesnio masto bendradarbiavimo projektų sąraše – 17 projektų. Daugiausia finansavimo atiteko Austrijos, Belgijos ir Norvegijos šalių projektams.
Šios kategorijos finansavimą gavusiuose 2 projektuose lietuvių organizacijos dalyvauja partnerio teisėmis – tai Vilniaus universitetas (projekte „Identity on the Line” – Norvegija ir projekte “eBooks-On-Demand-Network Opening Publications for European Netizens” – Austrija).

Mažesnio bendradarbiavimo projektams skirta iš viso daugiau nei 16 mln. eurų, finansuoti 87 projektai. Daugiausia finansavimo atiteko Italijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos šalių projektams.
Šios kategorijos finansavimą gavusiuose projektuose 2 lietuvių organizacijos dalyvauja partnerio teisėmis – Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 (projektas „European Outdoor Arts Academy: School of Participation” – Jungtinė Karalystė) ir VšĮ “Svingo rojus” (projektas „Swinging Europe Network”).

Detalią informaciją rasite čia:

 
 

2018 METŲ REZULTATAI

Programai (kvietimo nr. EACEA 32/2017, paraiškų terminas buvo 2018 01 18) iš viso buvo pateikta 530 paraiškų: 431 mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai ir 99 didesnio masto kategorijai. Finansuota iš viso 101 paraiška, tarp kurių daugiausia scenos menų (muzikos, teatro ir šokio) projektų.Abiejų kategorijų projektams skirta beveik 41,5 mln. eurų.

Finansuotų didesnio masto bendradarbiavimo projektų sąraše – 17 projektų. Daugiausia finansavimo atiteko Austrijos ir Italijos šalių projektams.

Mažesnio bendradarbiavimo projektams skirta iš viso daugiau nei 16 mln. eurų, finansuoti 84 projektai. Šios kategorijos finansavimą gavusiuose projektuose net 7 lietuvių organizacijos dalyvauja partnerio teisėmis – Menininkų grupė „Žuvies akis” (projektas „Supporting & Promoting Arts in Rural Settlements of Europe”), Kauno technologijų universitetas KTU (projektas „Murals for Communities”), VšĮ „Visos mūzos” (projektas „On & For Production and Distribution”), M.K. Čiurlionio namai (projektas „European Music Trails”), IĮ „I. Ksnelashvili” (projektas „Tbilisi Architecture Biennial – Buildings are Not Enough”), LFS Kauno skyrius (projektas „A Woman’s Work”), Ukmergės rajono savivaldybės administracija (projektas „Off Season Art Gardening”).

2017 METŲ REZULTATAI

Paskelbti 2017 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai (kvietimo nr. EACEA 45/2016, paraiškų terminas buvo 2016 11 23). Mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai iš viso buvo pateikta 430 projektų, iš kurių atrinkti 66 ir jų įgyvendinimui skirta daugiau nei 12,3 mln. eurų. Šioje kategorijoje finansavimą sėkmingai užsitikrino ir vienas lietuviškas projektas „The Hanseatic Way: a Musical Journey Through a Shared Past” (projekto lyderis VšĮ „Suonatori del granduca”, partneriai – „Musica Antiqua Salzburg” (Austrija) ir „OSAUHING ERP” (Estija)). Dar dviejuose projektuose lietuvių organizacijos užiima partnerio poziciją – tai UAB „Nieko rimto” (projektas „Our Little Library: Let’s meet children’s authors and illustrators”) ir Kultūros centras Dusetų dailės galerija (projektas „Artistic Multi Sensorial Experiences”).

Didesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai buvo pateikta 118 projektų, iš kurių „Kūrybiška Europa/Kultūra“ finansavimą užsitikrino 15 projektų, jiems skirta 23,1 mln. eurų. Šios kategorijos finansavimą gavusiuose projektuose trys lietuvių organizacijos dalyvaus partnerio teisėmis – tai VšĮ „Artkomas (projektas „CreArt. Network of Cities for Artistic Creation”), VšĮ „Vilniaus rotušė” (projektas „Women Equal Share Presence in the Arts and Creative Industries”) ir Vilniaus dailės akademija (projektas „From Conflict to Conviviality through Creativity and Culture”).

2016 METŲ REZULTATAI

Iš viso šiais metais finansavimas skirtas 15 didelės apimties ir 51 mažos apimties projektams, į kuriuos įsitrauks apie 500 kultūros organizacijų iš visos Europos.
Buvo pateiktos 404 paraiškos mažos apimties kategorijai ir 125 – didelės apimties. 2016 m. programos biudžetas – mažiausias per visą laikotarpį, tad ateityje finansuotų projektų skaičius didės.
Su finansavimo rezultatais galite susipažinti https://eacea.ec.europa.eu
Lietuvos organizacijoms šis kvietimas buvo sėkmingas: kartu su partneriais bendradarbiavimo projektus įgyvendins „Dvimiesčio kulka“ , Menų fabrikas LOFTAS, Natų knygynas ir VšĮ ir Balio Dvariono labdaros ir paramos fondas.
Lietuvos leidėjų asociacija dalyvauja net dviejuose projektuose: „European Bookfairs’ Network“ bei „Strategies To A European Written Culture Preservation Through Publishers Cooperation From Lesser Used Languages
Projektų aprašymus rasite paspaudę interaktyvias nuorodas.

2015 METŲ REZULTATAI

Iš viso šiais metais finansavimas skirtas 16 didelės apimties ir 64 mažos apimties projektams, į kuriuos įsitrauks apie 500 kultūros organizacijų iš visos Europos.
Buvo pateiktos 476 paraiškos mažos apimties kategorijai ir 127 – didelės apimties.
Su finansavimo rezultatais galite susipažinti https://eacea.ec.europa.eu
Lietuvos organizacijoms šie metai itin sėkmingi: bendradarbiavimo projektams vadovaus Kauno bienalė ir „Soros International House“, o kartu su partneriais juos įgyvendins kūrybinės dirbtuvės „Beepart“, Tarptautinis festivalis „KaunasPhoto“, asociacija „Aukštelkės specialiosios olimpiados klubas“ bei Dizaino inovacijų centras (VDA)
Projektų aprašymus rasite paspaudę interaktyvias nuorodas.

2014 METŲ REZULTATAI

Iš viso šiais metais finansavimas skirtas 21 didelės apimties ir 37 mažos apimties projektams, į kuriuos įsitraukė daugiau nei 400 kultūros organizacijų iš visos Europos.
Buvo pateiktos 337 paraiškos mažos apimties kategorijai ir 74 – didelės apimties.
Su atrankos rezultatais galite susipažinti https://eacea.ec.europa.eu

Bendradarbiavimo projektus kartu su partneriais ateinančius kelis metus koordinuos šios Lietuvos organizacijos: Šiuolaikinio meno centras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, leidykla „Nieko rimto“ bei asociacija „Raudonos nosys/Gydytojai klounai“.

Bendradarbiavimo projektai, 1 kategorija (mažos apimties)

1. Koordinuojanti organizacija: KUD Sodobnost International, Slovėnija
Pavadinimas: Our litte library
Partneriai: Agencja Edytorska Ezop s.c. Elzbieta i Mariola, Lenkija; UAB “Nieko rimto”, Lietuva.
Finansavimas: 200 000 eurų.
Kofinansavimas: 60 %

2. Koordinuojanti organizacija: Universita’ Degli Studi Di Siena, Italija
Pavadinimas: Playing Identities, Performing Heritage. Theatre, Creolisation, Creation and Commons.
Partneriai: Institut Del Teatre, Ispanija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuva, The Central School Of Speech And Drama, Jungtinė Karalystė, University Babes Bolyai, Rumunija, University of Kent, Jungtinė Karalystė.
Finansavimas: 200 000 eurų.
Kofinansavimas: 59,93 %

Bendradarbiavimo projektai, 2 kategorija (didelės apimties)

1. Koordinuojanti organizacija: ROTE NASEN Clowndoctors International – Gemeinnützige Privatstiftung, Austrija
Pavadinimas: The Faces Behind the Nose – Promoting Hospital Clowning as a Recognized Genre of Performing Arts.
Partneriai: Asociacija “Raudonos nosys / Gydytojai klounai, Lietuva, Cerveny Nos Clowndoctors, Slovakija, Crveni Nosevi – Klaunovi doktori, udruga za podrsku ljudima koji su bolesni i pate pomocu humora i zivotne radosti, Kroatija, European Federation of Hospital Clown Organizations, Belgija, Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány, Vengrija, Rdeci Noski – Clowndoctors, Drustvo Za Pospesevanje Veselja Do Zivljenja Za Bolne In Trpece Ljudi, Slovėnija, Rote Nasen Deutschland e.V., Vokietija, Verein Rote Nasen Clowndoctors, Austrija, Zdravotní klaun, o.p.s, Čekija.
Finansavimas: 536 368,25 eurų.
Kofinansavimas: 50, 00 %

2. Koordinuojanti organizacija: Corpus – European network for performance practice, Nyderlandai.
Pavadinimas: If I Can’t Dance I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution.
Partneriai: Contemporary Art Centre, Lietuva, Gatzipeko kultur elkartea, ispanija, KW Institute for Contemporary Art – Kunst-Werke Berlin e.V., Vokietija, STUK Kunstencentrum, Belgija, The Board Of Trustees Of The Tate Gallery, Juntinė Karalystė.
Finansavimas: 612 298,9 eurų.
Kofinansavimas: 50, 00 %